هفتاد شاخص آموزشی در بیست کشور جهان

معرفی کتاب

کتابی که پیش روی شماست کتابی است مرجع، مملو از آمار و ارقام دربارۀ آموزش و پرورش ۲۰ کشور که با ۷۰ شاخص آموزشی مورد مقایسه قرار گرفته‌اند. تلاش این کتاب بر این بوده است که با جمع‌آوری اطلاعات هر کشور در یک جا، یک اثر انگشت که وجه تمایز هر کشور می‌باشد به خواننده ارائه نماید. این کتاب یک کتاب در حوزۀ آموزش و پرورش تطبیقی می‌باشد، با ارائه آماری توصیفی عاری از تحلیل و استنباط. تلاش این کتاب بر آن است تا دانشی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهد تا بتوانند بر مهارت ادراکی خود بیفزایند. تأکید گردآورندگان این کتاب بر این است که مجموعه عوامل و شاخص‌های آموزشی یک کشور باید با هم مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند و باید از مقایسه‌های موردی و جزئی بر حذر باشد. داشتن این کتاب را برای کلیه مسئولین آموزش و پرورش از سطوح بالا تا مدرسه و دانشجویان علاقه‌مند حوزۀ علوم انسانی به ویژه دانشجویان رشته‌های حوزۀ آموزش و پرورش توصیه می‌کنیم.

درحال بارگذاری...

مهرداد اصفهانی

درباره مترجم

مهرداد اصفهانی متولد سال ۱۳۶۶ دوره ابتدایی را در مدرسه شهدای والفجر و دوره راهنمایی را در مدرسه روزبه به پایان رسانید.
وی در سال ۱۳۸۱ وارد دبیرستان انرژی اتمی شد و پس از پایان تحصیلات دبیرستان و پیش‌دانشگاهی در رشته ریاضی و فیزیک، با رتبه ۴۷ کشوری وارد رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف شد. او پس از اتمام مقطع کارشناسی، به دلیل علاقه‌مندی به علوم انسانی، در رشته علوم اقتصادی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل گردید.
پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در سال ۱۳۹۰، به دنبال تحصیل در مقطع دکترا در رشته اقتصاد به کشور ایالات متحده رفته و هم‌اکنون دانشجوی دکترای اقتصاد در دانشگاه ایالتی آریزونا است. وی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ با مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت در زمینه تحقیق و توسعه خدمات آموزشی همکاری کرده است.
همچنین همکاری در ترجمه و گردآوری کتاب «۷۰ شاخص آموزشی در ۲۰ کشور جهان» یکی دیگر از فعالیت‌های آموزشی وی می‌باشد.

محرم نقی‌زاده

درباره مترجم

محرم نقی‌زاده متولد اول دی‌ماه ۱۳۵۳ است. آموزش را در دبستان هابیل منطقه‌ی ۱۶ آغاز کرد. دوره‌ی راهنمایی را در مدرسه‌ی شهید کشوری و متوسطه را در دبیرستان سروش شاهد منطقه‌ی ۱۶ در رشته‌ی اقتصاد به پایان برد. در سال ۱۳۷۲ در رشته‌ی علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی در دانشگاه شهید بهشتی به تحصیل مشغول شده و در حین تحصیل سردبیر مجله‌ی تخصصی دانشکده خود، مجله‌ی فرهیزش بود. در سال ۱۳۷۷ در رشته‌ی مدیریت آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل شده و هم‌زمان در دبیرستان محل تحصیل خود به تدریس و مشاوره پرداخت. در سال ۱۳۷۹ وارد دبیرستان انرژی اتمی شد و به عنوان مشاور و مسئول پایه تا سال ۱۳۸۸ به مشاوره و تدریس پرداخت. هم‌زمان با مشاوره و تدریس در دبیرستان انرژی اتمی به عنوان معاون مؤسسه الگوی توسعه نمونه، که در آن زمان تنها مرکز مشاوره مدارس بود، مشغول به کار شد و مجموعه تجربیات مدارس موفق کشور را گردآوری کرد. بعد از آن به عنوان مشاور، مدیر طرح و برنامه و قائم‌مقام مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت به ارائه‌ی خدمات آموزش مدیران در قالب مدارس یادگیرنده، تولید بسته‌های آموزشی و برگزاری سفرهای بازدید از مدارس خارج از کشور پرداخت و علاوه بر عضویت در هیئت تحریریه مجله‌ی شوق تغییر، تألیف کتاب‌های «۷۰ شاخص آموزشی در ۲۰ کشور جهان»، «کارنامه سفر» و «راهنمای عملی نگارش طرح درس» را در کارنامه‌ی خود داراست. هم‌اکنون در سمت قائم‌مقام مرکز نوآوری‌های آموزشی مرآت، مشغول آموزش مدرسه‌داری در قالب این سایت نیز می‌باشد.

ارتباط با مترجم

مدارس یادگیرنده